Whatspp
Aljazari International
School of Science and Technology
Atakent Int. Campus
Aljazari International
School of Science and Technology
Atakent Int. Campus
Cezeri Teknoloji
Lisesi
Atakent Kampüs
Cezeri Teknoloji
Lisesi
Atakent Kampüs
Cezeri
Fen ve Teknoloji Lisesi
Atakent Kampüs
Cezeri
Fen ve Teknoloji Lisesi
Atakent Kampüs
Cezeri Bilim
Ve Teknoloji İlköğretim Okulu
Atakent Kampüs
Cezeri Bilim
Ve Teknoloji İlköğretim Okulu
Atakent Kampüs
Cezeri Bilim
Ve Teknoloji İlköğretim Okulu
Fatih Kampüs
Cezeri Bilim
Ve Teknoloji İlköğretim Okulu
Fatih Kampüs
KAMPÜSLER
Search
X
KAYIT KABUL
KAYIT KABUL
KAYIT KABUL
KAYIT KABUL
KAYIT KABUL
KAYIT KABUL
Cezeri Okulları misyonu, vizyonu, paradigması, eğitim felsefesi ve programları ile eğitimde öncü olmayı hedefler. Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları’na, Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler kabul edilir. Cezeri Okulları kayıt aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı prosedürlerini ve Cezeri Okulları kabul politikalarını göz önünde bulundurur. Cezeri Okulları üç kampüs beş okuldan oluşmaktadır:

1. Cezeri Fen ve Teknoloji Lisesi / Atakent 2 Kampüsü
2. Cezeri Teknoloji Lisesi / Atakent 2 Kampüsü
3. Cezeri Bilim ve Teknoloji İlköğretim Okulu / Atakent 2 Kampüsü
4. Aljazari Milletlerarası Bilim ve Teknoloji Okulu / Atakent Int. Kampüs
5. Cezeri Bilim ve Teknoloji İlköğretim Okulu / Fatih Kampüsü
Kayıt Süreci
Cezeri Bilim ve Teknoloji Okullarına kayıt yaptırmak isteyen veliler online aday kayıt formunu veya okula gelerek ön kayıt formunu doldurulur. Okulumuza kesin kayıtlarını yaptırmak isteyen velilerimiz aşağıda istenen belgeler ile okula gelerek ilgili akademik birimler ile görüşmelerini gerçekleştirir.
KABUL SINAVI
*Kayıt için istenilen belgeler
Öğrenci Sağlık Raporu
Son 2 yıllık not belgesi ya da transkript (Lise öğrencileri için)
Yurt dışından gelen öğrenciler için son 2 yıllık not belgesi ya da transkript ile ilgili İl MEB Müdürlüğünden onaylı denklik belgesi (Lise öğrencileri için)
Öğrenciye ait 4 adet vesikalık fotoğraf (basılı kopya)
Anne ve babaya ait birer adet vesikalık fotoğraf
Anne, baba ve öğrenciye ait kimlik fotokopisi
Kayıt işlemlerini tamamlayacak veliye ait ikametgah belgesi
Anne-baba boşanmış ise Velayet Belgesi
*Yabancı Uyruklu Öğrenciler için gereken ek belgeler
Aile üyelerinin pasaport kopyaları
İkamet / çalışma izni bilgisi
Aşağıdaki formları indirebilirsiniz
Kişisel Verilerin
Korunması Formu
Kişisel Verilerin Korunması
Hakkında Aydınlatma Metni
Öğrenci
Tanıma Formu
Okul Kabul Politikaları
Okulöncesi, İlkokul 1. Ve 2. Sınıf:
Ön kayıt yaptıran anaokulu, ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerine psikolojik danışman ve rehberlik birimi tarafından ön mülakat yapılmakta ve ilgili testler uygulanmaktır. Kayıt aşamasında başvuru sırası dikkate alınmaktadır. Çıkan rapor sonucu öğrenci kayıt durumundan bağımsız olarak aile ile paylaşılmaktadır.
Ara Sınıflar Öğrenci Kabulü:
Kontenjan dahilinde ilkokul (3 ve 4), ortaokul (5, 6, 7 ve 8) ve lise (9, 10 ve 11) sınıf öğrencilerine yönelik düzey belirleme ve İngilizce dil sınavı yapılmaktadır. Bununla birlikte psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi tarafından mülakat ve ilgili kişilik testleri uygulanmaktadır. Kayıt aşamasında başvuru sırası dikkate alınmaktadır. Çıkan rapor sonucu öğrenci kayıt durumundan bağımsız olarak aile ile paylaşılmaktadır.
Anaokulu Ek Bilgiler
  • Öğrencilerin tuvalet eğitimi almış olması gerekmektedir.
  • Öğrenciler kişisel bakımları gerçekleştirebilecek beceriye sahip olmaldır.
  • Öğrencilerimiz okula tam saatinde teslim edilmelidir. Velilerimiz öğrencileri görevli personellerimize teslim etmeli okul saatleri içinde öğrencilerle birlikte bulunmamalıdır.
  • Velilerimize kayıt birimi tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
KAYIT FORMU
Veli Bilgileri
1.Öğrencinin Bilgileri


Öğrenci Ekle
Gizlilik Koşullarınızı
KAYIT OL
X
icon_search
J-TECH
J-TRAIL
J-TT
J-TALK
J-TALENT
X
CLOSE X

Happy & Competent Children


Individuals whose basic needs, as defined per Maslow's hierarchy of needs, are met, form the essence of a value-centered personality while realizing their full potential.

One-to-one interaction with the child during the preschool phase, which is the stage of self-discovery, is of great importance for their personality development.

Being aware of this, Al-Jazari International School considers each student as a gifted individual carrying an endless potential within.

It is our basic practice to give children the opportunity to learn while playing according to their own respective developmental stages and we consider it extremely important for the upbringing of both mentally and physically healthy future generations.

According to our school's most fundamental approach, the teacher represents a guide during the learning process. Recognizing that children have different ways of expressing themselves, we aim to make our students happy individuals who are aware of how they choose to express their thoughts and feelings whether through singing, painting, sculpture, dance, vocal expression and music activities.

This way, arts and sports are highlighted in our school throughout the learning process, which is supported by education and training.

We support the development of personality with the aim of helping our students to be successful individuals, to be able to make their own decisions, to plan their studies and choose their own goals, to work effectively whether individually or in groups andto produce practical solutions when facing problems.